تبلیغات
ورزشی - مجید صالح: نمایشی متفاوت برابر بوریرام خواهیم داشت/ مستعد قهرمانی آسیا هستیم

مربی استقلال می‌گوید با وجود کم لطفی نسبت به تیمش در رقابت‌های لیگ برتر، آبی‌پوشان آماده یک نمایش متفاوت برابر بوریرام هستند.

مجید صالح با ابراز امیدواری از موفقیت تیمش برابر بوریرام درباره آخرین وضعیت استقلال هم صحبت کرد. مشروح صحبت‌های او را می‌خوانید.

* از بازی با بوریرام بگویید. چقدر این تیم نسبت به بازی رفت، تغییر کرده است؟

- قبلا هم گفته بودیم که اگر تیمی تا این مرحله از رقابت‌های لیگ بالا آمده به طور قطع وضعیت خوبی داشته است. بوریرام در گروهش یک تیم ژاپنی و یک تیم چینی را حذف کرده و در مرحله بعدی هم بنیادکار ازبکستان را مغلوب کرده است. در مجموع آنها تیمی خوب هستند و در تهران هم عملکرد بسیار خوبی را ارائه دادند اما سرمربی‌شان به تازگی تغییر پیدا کرده و ما تفکرات او را دقیقا نمی‌دانیم. ما بازی آنها را برابر تروساسانا دیدیم و به خوبی آنها را مورد آنالیز قرارداد‌ایم و با قدرت کامل آماده مسابقه هستیم.

* قبول دارید که باید به بخشی از هواداران استقلال به دلیل کسب تنها یک امتیاز از سه بازی اخیر این تیم، حق داد تا نگران باشند؟

- حال و هوای لیگ قهرمانان آسیا خیلی با لیگ برتر ایران متفاوت است. به ما در بازی‌های لیگ برتر کم لطفی شده است. حتما در جریان هستید که ما خواسته بودیم دیدارمان با ذوب آهن تعویق بیفتد تا با یک لشگر مصدوم به سمت بانکوک پرواز نکنیم و به نظرم این اتفاق هم می‌شد که بیفتد. این درخواست اصلا سنگین نبود. حضور استقلال بعد از چنیدن و چند سال در این مرحله از رقابت‌های لیگ قهرمانان اسیا، ارزش ریسک را داشت. ما در این فصل بدنسازی خوبی نداشته‌ایم چراکه در مدت زمان تعیین شده برای آن، ما منتظر دیدار ایران و کره بودیم. ما انرژیمان را به تیم ملی دادیم و مجبور به استراحت بودیم. مجموعا پیش از آغاز فصل ما ده جلسه تمرین کرده بودیم و همه اینها اثرات خودش را خواهد داشت. ما خودمان هم نگران بازی با بوریرام هستیم و اینکه اگر آنها را به امید خدا حذف کنیم، در ادامه چقدر باید این فشردگی را تحمل کنیم؟ از سویی دیگر به هواداران عزیزمان می‌گویم که ما فصل قبل در همین هفته‌ها در همین رده‌های جدول حاضر بودیم و می‌توانیم خیلی سریع مثل سال گذشته به رقابت‌های لیگ برتر بازگردیم. البته موفقیت در لیگ قهرمانان آسیا در این امر به ما کمک می‌کند. تجربه حضور من دو ذوب آهن که تا فینال آسیا هم پیش رفتیم اثبات می‌کند که رقابت‌های لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا انگیزه‌های متفاوت را همراه خود دارند و دقیقا به خاطر دارم مس کرمان در یک فصل که پازندهم یا شانزدهم لیگ ایران بود موفق شد تا الهلال عربستان را حذف کند. از این جهت می‌گویم که هوادران نگران نباشند و تصور نکنند که نتایج لیگ برتر حتما در لیگ آسیا هم ادامه می‌یابد. اتمسفر لیگ قهرمانان اسیا یک چیز دیگر است و من فکر می‌کنم ما هرچه داریم را برابر بوریرام باید به نمایش بگذاریم.

* آیا با پشتوانه یک گل می‌توان به دیدار با بوریرام امیدوار بود؟

- پشتوانه‌ی بدی نیست هرچند که دو بر صفر خیلی بهتر بود. آنها در بازی رفت برای گل نخوردن به میدان آمده بودند و اگر بتوانیم هوشیاری خود را حفظ کنیم، می‌توانیم آنها را حذف کنیم چراکه بوریرامی‌ها برای جبران نتیجه چاره‌ای جر حمله ندارند و ما باید از ظرفیت‌های ضدحمله‌ی خود بخوبی استفاده کنیم.

* به عنوان مربی استقلال در صورت صعود این تیم به مرحله بعدی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا، ترجیح می‌دهید با نماینده عربستان روبه‌رو شوید یا به مصاف نماینده کره بروید؟

- خیلی تفاوتی ندارد اما به خاطر مسائل منطقه‌ای ترجیح می‌دهم برابر نماینده عربستان به میدان نرویم و با اف ث سئول روبه‌رو شویم. از سویی دیگر فکر می‌کنم در مصاف با تیم‌های شرق آسیایی می‌توانیم فوتبال برتری ارائه دهیم و به مرحله بعدی راحت‌تر راه پیدا کنیم.

* به عنوان سوال پایانی، شما بعد از مدتی دوری به دلیل سفر به استقلال برگشتید، فضا را امیدوار کننده می‌بینید؟

بله، من خیلی خوشحالم که دوباره در کنار تیم هستم و مطمئنم اگر شرایط جور شود می‌توانیم قهرمانی آسیا را جشن بگیریم. هرچند که اگر به ما کمک شود، شکل تیمی ما متفاوت‌تر خواهد شد. تیم هم در شرایط خوبی است و با مدیریتی که قلعه‌نویی دارد، شرایط عوض شده و همه مصمم به حذف بوریرام هستند و می‌خواهیم نمایشی متفاوت از همیشه برابر بوریرام داشته باشیم.  • بازی سیاه
  • انجمن لپ تاپ
  • ضایعات