تبلیغات
ورزشی - پیروزی پرگل استقلال برابر راه‌آهن در روز گلزنی کاپیتان‌ها
به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری آبی ها تیم فوتبال استقلال از ساعت 19:10 امروز در ورزشگاه آزادی و در هفته ششم لیگ برتر برابر راه‌آهن سورینت قرار گرفت و با نتیجه 3 بر یک به برتری رسید. 

هنوز 5 دقیقه از آغاز این مسابقه نگذشته بود که ضربه سر رامین رضائیان با اختلاف اندکی از کنار دروازه مهدی رحمتی به بیرون رفت و زنگ خطر برای آبی‌پوشان به صدا درآمد. 

استقلال در ادامه ابتکار عمل را در دست گرفت و با شوت محکم هاشم بیک‌زاده در دقیقه 10 نخستین موقعیت آبی‌پوشان خلق شد. آبی‌پوشان که بهتر از شاگردان ابراهیم‌زاده بازی می‌کردند، در دقیقه 12 به گل رسیدند، جایی که محمد قاضی روی ارسال خسرو حیدری با یک ضربه سر دروازه وحید طالب‌لو را باز کرد. 

2 دقیقه بعد از به ثمر رسیدن گل استقلال، محمد قاضی باز هم می‌توانست دروازه راه‌آهن سورینت را باز کند اما شوت محکم این بازیکن با اختلاف از بالای دروازه بیرون رفت. پژمان نوری هم در دقیقه 20 این موقعیت را داشت که دروازه طالب‌‎لو را باز کند اما ضربه پای چپ این بازیکن از کنار دروازه بیرون رفت. 

بازی در دقایق میانی نیمه اول از تب و تاب افتاد و کمتر موقعیتی روی دروازه‌ها خلق شد. کاری به جایی رسید که چشمان کارلوس کی‌روش سنگین شده بود! در دقیقه 26 زمانی که تلویزیون تصویر کارلوس کی‌روش را نشان داد، چشمان سرمربی تیم ملی بسته بود و او بعد از لحظه‌ای با اشاره سیموئز از خواب بیدار شد. 

استقلال که برای حفظ جایگاه خود در رده دوم جدول به دنبال گل‌های بیشتر بود، در نیمه نخست بازهم می‌توانست به گل برسد. محمد قاضی، زننده گل اول استقلال در دقیقه 34 ضربه‌ای را از داخل محوطه جریمه به سمت دروازه راه‌آهن سورینت روانه کرد که این‌بار وحید طالب‌لو مانع از گلزنی این بازیکن شد. 

بعد از گل استقلال بازی شرایطی متعادلی را تجربه کرد و 2 تیم بیشتر در میانه‌های میدان برای تصاحب توپ می‌جنگیدند، این روند تا پایان نیمه اول ادامه داشت و آبی‌پوشان با برتری یک بر صفر به رختکن رفتند. 

با شروع نیمه دوم هر 2 تیم دست به تعویض زدند، برای استقلال فرهاد مجیدی به جای محمد مهدی نظری به میدان آمد و در تیم راه‌آهن سورینت بهنام برزای جانشین حسین پاشایی شد. این تعویض‌ها باعث شد کاپیتان‌های 2 تیم هم تغییر کند و مجیدی کاپیتان استقلال و بهادر عبدی کاپیتان راه‌آهن سورینت شدند. 

شاگردان ابراهیم‌زاده نیمه دوم را بهتر شروع کردند و خالقی‌فر در دقیقه 50 روی پاس خوبی عبدی می‌توانست دروازه استقلال را باز کند که این فرصت از کنار دروازه به بیرون رفت. 2 دقیقه بعد از این فرصت بهادر عبدی پاس خوب عرضی برزای را در داخل محوطه شش قدم با یک بغل پا به گل تبدیل کرد تا هم بازی را به تساوی بکشاند و هم دوباره به رحمتی و استقلال گلزنی کند. 

یک دقیقه بعد از گل تساوی راه‌آهن سورینت سیاوش اکبرپور به جای پژمان نوری به زمین آمد تا قدرت هجومی شاگردان قلعه‌نویی افزایش پیدا کند اما این بازیکنان راه‌آهن سورینت بودند که توپ و میدان را در اختیار داشتند. 

15دقیقه از شروع نیمه دوم گذشته بود که اولین توپ به فرهاد مجیدی رسید که مهاجم استقلال در تقابل با پیروز قربانی موفق نبود. پس از این صحنه استقلالی‌ها در چند نوبت صاحب موقعیت شدند اما ضربات اکبرپور، قاضی و ساموئل راهی به دروازه طالب‌لو پیدا نکرد. 

هافبک سیه چرده استقلال در دقیقه 64 روی یک شوت از راه دور می‌توانست دروازه راه‌آهن سورینت را باز کند اما ضربه ساموئل بعد از برخورد به یکی از بازیکنان سفید پوش به کرنر رفت. روی همین کرنر و بعد از چند کش و قوس اکبرپور توپی را روی دروازه شاگردان ابراهیم‌زاده ارسال کرد که در نهایت با ضربه سر ساموئل در دقیقه 65 به گل دوم آبی‌پوشان تبدیل شد. 

بعد از گل دوم، شاگردان قلعه‌نویی در چند نوبت توسط حیدری و نکونام می‌توانستند دروازه راه‌آهن سورینت را باز کنند. در دقیقه 78 بازیکنان راه‌آهن سورینت می‌توانستند روی یک ضربه کرنر گل تساوی را به ثمر برسانند اما مدافعان استقلال در چند رفت و برگشت توپ را برگرداندند. در ادامه همین صحنه توپ در محمطه جریمه راه‌آهن سورینت به مجیدی رسید که کاپیتان استقلال بعد از برخورد به مدافع حریف به زمین خورد اما داور تمارض مهاجم استقلال را اعلام کرد و به او کارت زرد داد. 

منصور ابراهیم‌زاده در دقیقه 81 دومین تعویض خود را انجام داد و حامد شیری را جایگزین آشوبی کرد و سه دقیقه بعد از این تعویض سامان آقازمانی با یک تکل مجیدی را در داخل محوطه جریمه سرنگون کرد. نکونام ضربه پنالتی را در دقیقه 86 به گل تبدیل کرد تا آبی‌ها به یک برد پرگل دست پیدا کنند. اخراج سامان آقازمانی در دقیقه 87 کار را برای شاگردان ابراهیم‌زاده تمام کرد. 

استقلال با این برد با 14 امتیاز در رده دوم جدول جای گرفت.

  • بازی سیاه
  • انجمن لپ تاپ
  • ضایعات