تبلیغات
ورزشی - مسی: دراروپا درتیم دیگری به جز بارسا بازی نمی کنم؛درغیاب تیتو خیلی سختی کشیدیم

 بعد از مصدومیتی که گریبانگیر لیونل مسی شد، حالا دیگر رقابت های این فصل برای او تمام شده است. مسی که حالا از ناحیه عضله دوسرران پای راستش مصدوم است تعطیلات تابستانی اش را آغاز کرده و می داند که باید هرچه زودتر به روزهای اوج بازگردد تا در صورت بهبود ایده آل، تیم ملی کشورش را در بازیهای مرحله مقدماتی جام جهانی برای بازی با کلمبیا (روز 7 ژوئن) و اکوادور (11 ژوئن) همراهی کند. او حالا در گفتگو با تلویزیون آستکا، به مسائل مختلف پرداخته و به این نکته اشاره کرده که در اروپا درتیمی به جز بارسا بازی نخواهد کرد و یادآوری کرده که با وجود ناکامی های بارسا در طول این فصل، این تیم سبک فوتبالی اش را تغییر نخواهد داد.

دراینجا می توانید گزیده ای از صحبت های مسی به گزارش آ.اس را مطالعه کنید:

*قهرمانی در لالیگا: این قهرمانی من را خیلی شاد کرد. این لیگ، لیگ خیلی مهمی است، چون لیگ کشور اسپانیاست و به خاطر رقبایی که مثل رئال مادرید در آن حضور دارند، یکی از بهترین لیگ های دنیاست. واقعیت این است که کسب این جام قهرمانی برای ما اصلا کار اسانی نبود. چون با رفتن گواردیولا، تیممان دستخوش تغییراتی شده بود. زمانی که تتیو روی کار آمد تیم ما شرایط خیلی خوبی داشت؛ چون عملا چیزی تغییر نکرده بود ولی زمانی که تیتو ما را ترک کرد، تازه تغییرات را احساس کردیم؛ نه به این خاطر که رورا و یا جانشینان تیتو، از پس کار بر نمی آمدند؛ بلکه به این خاطر که ما جای خالی سرمربی اصلی تیممان را حس می کردیم؛ کسی که از اولین روز با ما حرف می زد، حالا دیگر نبوود... شرایط تغییر کرده بودیم. بازه زمانی یک سال، بازه ای طولانی است و اینکه توانستیم فصل را با جشن به پایان ببریم خیلی زیباست

*ادامه حضور در بارسلونا: در حال حاضر من فقط به این فکر می کنم که تا پایان در بارسلونا بمانم. همان طور که قبلا هم گفتم، دوست دارم  تا در آرژانتین هم بازی کنم ولی در اروپا، درتیم دیگری به جز بارسلونا بازی نخواهم کرد

*مراقبت ها در باشگاه بارسلونا: بارها گفته شده که بارسلونا فراتر از یک باشگاه است و این دقیقا برای همین است. زمانی که یک پسر بچه به باشگاه می رسد، نه تنها به او کمک می شود تا از نظر فوتبالی رشد و پیشرفت کند، بلکه از نظر انسانی و شخصی هم رشد می کند و به نظر من این مهمترین نکته است. من وقتی 13 ساله بودم به اینجا آمدم. در بارسلونا رشد کردم و زندگی ام فراتر از آنچه می شد در آرژانتین پیشرفت کند، متحول شد. من دراینجا با یادگیری ارزشهایی که باشگاه بارسلونا به بازیکنان منتقل می کند ،رشد کردم.

*حذف درلیگ قهرمانان اروپا: همیشه نمی توان قهرمان شد. چندین سال است که ما با همین شیوه بازی می کنیم و سرمربیان و تیم های حریف نحوه عملکرد ما را مطالعه و آنالیز می کند ولی به خاطر اتفاقاتی که در طول امسال افتاد، دست به دیوانگی و جنون نمی زنیم. نمی توانیم سبک بازی بارسلونا را تغییر دهیم؛ چون این چیزی است که همیشه بارسلونا با آن شناخته می شود. باید آرام باشیم و به فصل آینده فکر کنیم.

   • بازی سیاه
  • انجمن لپ تاپ
  • ضایعات