تبلیغات
ورزشی - استقلال کار الشباب را یکسره کرد
تاریخ : پنجشنبه 26 اردیبهشت 1392 | 06:22 ب.ظ | نویسنده : امیر میری
استقلال که در مرحله گروهی عملکرد خوبی داشت و به عنوان سرگروه به مرحله حذفی رسید. در بازی رفت در خانه حریف به میدان می رود و در دیدار برگشت میزبان الشباب است. در نگاه اول آبی پوشان تهرانی بهترین قرعه ممکن را در این مرحله دارند اما استقلال برای صعود از این مرحله باید کاملا هوشیار باشد. 

*بهترین قرعه 

بدون تردید بهترین قرعه ممکن نصیب استقلال در این مرحله شده و اگر قرار بود آبی پوشان تهرانی خودشان حریف مرحله حذفی را انتخاب کنند، بدون شک همین الشباب امارات را انتخاب می کردند چراکه الشباب ضعیف ترین تیمی است که از مرحله گروهی صعود کرده است اما رویارویی با الشباب امارات قواعد خاص خودش را دارد و اگر استقلال این قواعد را رعایت نکند چه بسا که به راحتی لیگ قهرمانان آسیا را از دست بدهد. 

*کار سخت در بازی آسان 

الشباب امارات با توجه به شرایطی که دارد هرچند حریف آسانی برای استقلال محسوب می شود اما واقعیت فوتبال این است که بازی های رفت و برگشت در عرصه بین المللی همیشه سخت است چرا که یک بازی در خانه حریف است و شرایط آب و هوایی زمین و تماشاگر به نفع حریف است. استقلال البته تبم با تجربه ای است اما اماراتی ها جنگ روانی را به خوبی بلد هستند و خوب می دانند که از شرایط میزبانی چطور استفاده کنند، ضمن اینکه در این فصل سال گرمایشدیدی بر امارات حاکم است و قلعه نوعی و شاگردانش علاوه بر حریف باید با آب و هوای امارات و شیطنت های خاص اعراب هم بجنگد. 

*غرور کاذب 

مهمترین مساله ای که امیر قلعه نوعی باید به آن توجه کند غرور بازیکنانش است. به هر حال استقلال قهرمان لیگ برتر شده و در لیگ قهرمانان آسیا هم به عنوان سرگروه راهی مرحله حذفی شده و این اتفاقات می تواند برای آبی پوشان تهرانی غرور خاصی را به همراه داشته باشد. قلعه نوعی اگر بتواند بازیکنانش را به لحاظ روحی و روانی آماده این دیدار کرده و غرور کاذب را از تیمش دور کند گام اول را محکم برداشته و در غیر این صورت باید منتظر اتفاقات غیر منتظره ای باشد. 

*میزبانی الشباب به نفع استقلال 
آنچه که مسلم است اینکه میزبانی الشباب در بازی رفت به نفع استقلال است چرا که آبی پوشان تهرانی در شرایط فعلی در امارات بهتر و راحت تر می توانند بازی کنند تا تهران، به هر حال استقلال قهرمان لیگ شده و توقعات از این تیم به شدت بالا رفته و اگر بازی رفت در تهران بوده فشار بسیار زیادی روی قلعه نوعی و شاگردانش وجود داشت. در چنین شرایطی احتمال هر اتفاقی وجود دارد اما وقتی تیم قرار است خارج از خانه به میدان برود حتی اگر در امارات به مشکل بخورد جای جبران در ورزشگاه آزادی را خواهد داشت. اگر ماجرا بر عکس می شد و استقلال در بازی رفت میزبانی بود و در تهران به مشکل می خورده جبران آن در امارات بسیار سخت می شد. استقلال امروز این شانس را دارد که بدون دغدغه و استرسی در امارات به مصاف الشباب برود و در بازی برگشت در تهران کار را یکسره کند. 

*دغدغه بزرگ 

دغدغه بزرگ امیر قلعه نوعی این روزها اتمام لیگ است چرا که وقتی لیگ به پایان می رسد بازیکنان در حال و هوای تعطیلات به سر می برند و نگه داشتن آنها در شرایط مسابقه بسیار سخت است. در حال حاضر تمام فوتبالیست های ایران در تعطیلات به سر برده و مشغول مذاکره برای فصل آینده یا در اردوی تیم ملی به سر می برند اما استقلالی ها درگیر لیگ قهرمانان آسیا هستند و همین مساله فشار زیادی را به بازیکنان آبی پوش پایتخت وارد می کند. نگه داشتن بازیکنان در شرایط مسابقه با وضعیتی که امروز استقلال دارد کار بسیار سختی است اما قلعه نوعی باید هنرش را در چنین روزهای سخت و سرنوشت شازی نشان بدهد تا با تدبیر او و همکارانش استقلال بتواند جواز صعود به مرحله بعد را بدست آورد. 

*هوشیاری تضمین کننده صعود 

الشباب امارات تحت هیچ شرایطی حریف سر سختی برای استقلال نخواهد بود. آبی پوشان تهرانی اگر هوشیار باشندو تمرکزشان را در این 2 بازی حفظ کنند به راحتی می توانند از سد این تیم اماراتی بگذرند و به جمع برترین های لیگ قهرمانی آسیا برسند. استقلال اگر خودش باشد الشباب تحت هیچ شرایطی نمی تواند از سد آبی پوشان تهرانی بگذرد. در حال حاضر بزرگ ترین تهدید استقلال خود استقلال است که اگر در شرایط مطلوب نباشد، الشباب هم به معضل بزرگی برایش تبدیل خواهد شد. 

** ترکیب استقلال برابر الشباب: 
مهدی رحمتی- ساموئل- خسرو حیدری- نکونام- صادقی- جباری- منتظری- بیک زاده- حمودی- اکبرپور و فرهاد مجیدی 

این دیدار ساعت 20:10 آغاز شد. 

الشبابی ها در واپسین ثانیه های نیمه نخست اولین گل خود را به ثمر رساندند. 

در دقیقه 55 ساموئل گل تساوی را برای استقلال وارد دروازه الشباب کرد. 

فرهاد مجیدی در دقیقه 71 موقعیت مناسبی بدست آورد ولی نتوانست گلی را به ثمر برساند. 

جواد نکونام در دقیقه 72 بازی دومین گل را برای آبی پوشان به ثمر رساند. 

در دقیقه 76 موقعیت خطرناکی بر روی دروازه استقلال بوجود آمد که الشبابی ها موفق به زدن گل نشدند. 

فرهاد مجیدی در دقیقه 80 بازی سومین گل استقلال را وارد دروازه حریف کرد. 

در دقیقه 85 بازیکنان الشباب دومین گل خود را وارد دروازه استقلال کردند. 

در دقیقه 88 خسرو حیدری چهارمین گل را برای نمایندگان کشورمان به ثمر رساند تا نتیجه بازی 4 بر 2 به سود استقلال به پایان برسد. 

در پایان بازی هواداران ایرانی حاضر در ورزشگاه امارات شعار «الشباب مع السلامه» را سر دادند.

  • بازی سیاه
  • انجمن لپ تاپ
  • ضایعات